Forex News

 • Juan për të vazhduar rënien ndërsa Greenback rritet

  Juan për të vazhduar rënien ndërsa Greenback rritet

  28 prill, 22 • 684 shikime • Forex News Comments Off në juan për të vazhduar rënien ndërsa Greenback rritet

  Rënia e juanit do të fitojë vrull gjatë muajve të ardhshëm pasi tregjet faktorizohen në një ekonomi në përkeqësim të goditur nga lufta e autoriteteve kineze kundër një shpërthimi tjetër Covid. Analistët në Credit Agricole, Standard Chartered Bank, BNP Paribas...

 • Përmbledhja e tregut Forex: Rrjedhat e rrezikut vazhdojnë të dominojnë dollarin

  Përmbledhja e tregut Forex: Rrjedhat e rrezikut vazhdojnë të dominojnë dollarin

  27 prill, 22 • 465 shikime • Forex News, Lajme të nxehta tregtare Comments Off në Përmbledhjen e Tregut Forex: Rrjedhat e rrezikut vazhdojnë të dominojnë dollarin

  Dollari dominon tregun valutor pasi ndjenja e rrezikut mbetet mjaft e përkeqësuar. Aktivet e rrezikut si EUR, GBP dhe AUD kanë rënë në nivelet më të ulëta disa mujore. Ari mbetet nën presion pasi dollari kryeson midis aktiveve të sigurta. Me fluturimin për në...

 • Analiza e çmimit të GBP/USD: Rimerr markën 1.3400 për të lëvizur drejt rezistencës së kanalit

  Analiza e çmimit të GBP/USD: Rimerr markën 1.3400 për të lëvizur drejt rezistencës së kanalit

  1 Mars, 22 • 304 Pamje • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në analizën e çmimeve të GBP/USD: Rimerr Markën 1.3400 për të lëvizur drejt rezistencës së kanalit

  Çifti GBP/USD u rrit në një nivel të lartë ditor gjatë sesionit të mesit evropian. Dyshja tani duket të vazhdojë rritjen përtej shenjës 1.3400. Tani ajo ka mbushur hendekun e rënies javore mes disa shitjeve brenda ditës së dollarit amerikan, ndërsa çifti u mblodh rreth 100 pikë të hënën...

 • EUR USD 1.12 Mban, Gap Pown Paprekur

  EUR/USD 1.12 Mban, Hendeku ulet i paprekur!

  1 Mars, 22 • 535 Pamje • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në EUR/USD 1.12 Mbahet, Gap Down Paprekur!

  Çifti EUR/USD ruan një paragjykim të rënies nëse qëndron nën vijën e trendit rënës. Çifti i monedhës mund të ulet përsëri nëse nuk arrin të mbyllë hendekun. Një model bearish rreth vijës së trendit rënës mund të shpallë një këmbë të re poshtë. Çmimi EUR/USD humbet...

 • Si po godasin krizat në Ukrainë tregjet globale

  Si po godasin krizat në Ukrainë tregjet globale?

  31 janar 22 • 491 shikime • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në Si po godasin krizat në Ukrainë tregjet globale?

  Tensionet rreth një pushtimi të mundshëm rus të Ukrainës i kanë shtyrë tregjet globale në prag të kolapsit. Mundësia e konfliktit në Ukrainë, si dhe mundësia e rritjes së normave të interesit, tronditi tregjet këtë javë, duke bërë që çmimet të bien...

 • Çfarë duhet të kërkoni këtë javë? BoE, NFP dhe BQE në fokus

  Çfarë duhet të kërkoni këtë javë? BoE, NFP dhe BQE në fokus

  31 janar 22 • 359 shikime • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në Çfarë duhet të kërkoni këtë javë? BoE, NFP dhe BQE në fokus

  Pas një slite në janar, java e parë e shkurtit ka shumë në rezervë. Së pari, raporti i politikës monetare të Bankës së Shqipërisë të enjten. BQE do të shpallë gjithashtu politikën e saj monetare të enjten. Kemi një javë të ngarkuar nga SHBA, me NFP të premten. Pra, çfarë mund të ...

 • Frika Omicron dhe monedhat e sigurta

  Frika Omicron dhe monedhat e sigurta

  1 dhjetor 21 • 595 shikime • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off mbi frikën e Omicron dhe monedhat e sigurta

  Të mërkurën, monedhat më të rrezikshme u rritën nga nivelet më të ulëta të fundit, ndërsa monedhat e sigurta si jen ranë kundrejt dollarit pasi tregjet aziatike qetësuan shqetësimet e tyre mbi variantin Omicron. Rritjet e reja të CNY Pas më të mirës se sa pritej...

 • Kryetari i Fed mbetet i ashpër, nivelet e larta të Yenit dhe Aussie bie

  Kryetari i Fed mbetet i ashpër, nivelet e larta të Yenit dhe Aussie bie

  1 dhjetor 21 • 420 shikime • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në karrigen e Fed mbetet e ashpër, nivelet më të larta të Yenit dhe Aussie bie

  Pasi kryetari i Rezervës Federale, Jerome Powell, tregoi një reduktim të shpejtë të stimulit, pavarësisht nga rreziqet që rrethojnë variantin Omicron COVID-19, jeni i sigurtë qëndroi i qëndrueshëm të mërkurën. Në të njëjtën kohë, dollari australian i ndjeshëm ndaj rrezikut ra në një...

 • Përmbledhja ditore e Forex-it: Ulje e Aussie dhe Kivi, ngritje e Yenit dhe USD e pasigurt

  Përmbledhja ditore e Forex-it: Ulje e Aussie dhe Kivi, ngritje e Yenit dhe USD e pasigurt

  30 nëntor 21 407 XNUMX shikime • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në Round Up Daily Forex: Aussie dhe Kivi ulet, Yen rritet dhe USD e pasigurt

  Diçka befasuese ndodhi këtë të martë pasdite aziatike, monedhat e ndjeshme ndaj rrezikut ranë dhe strehë të sigurta fituan. Gjërat i çuan në drejtim të kundërt pasi CEO i Moderna tha se nuk ka gjasa që vaksinat e COVID-19 të jenë po aq efektive...

 • Përmbledhja e tregut Forex: Rrjedhat e rrezikut vazhdojnë të dominojnë dollarin

  Tërheqja e dollarit dhe e monedhave kryesore pas goditjeve të Omicron

  29 nëntor 21 515 XNUMX shikime • Forex News, Lajmet kryesore Comments Off në tërheqjen e dollarit dhe monedhave kryesore pas goditjeve të Omicron

  Dollari u rrit më lart, euro ra dhe jen-i u stabilizua të hënën ndërsa tregjet e valutës ndryshuan disa nga lëvizjet e së premtes, duke u qetësuar pas tronditjes fillestare të zbulimit të një varianti të ri të koronavirusit. Goditjet Omicron u zbuluan fillimisht në jug...